Archiv ročníků

2. ROČNÍK

Fotbalová škola bratří Hubníků má za sebou 2. ročník

“S kluky jsem v Olomouci vlastně zahájil přípravu na novou sezónu ,” usmíval se Roman Hubník. Po úspěšném prvním ročníku se Roman a Michal Hubníkovi pustili společně s projektovým týmem do realizace druhého pokračování. Nejvýznamnějšími vylepšeními oproti loňsku bylo navýšení účastnických míst a také změna hlavního organizátora, Fotbalovou školu vzala pod svá křídla Sigma Olomouc.

Stejně jako loni byli malí fotbalisté rozdělení do dvou turnusů, ve kterých zažili týden trénování na hřištích Sigmy Olomouc, včetně hlavní plochy Androva stadionu. Počet členů jednoho turnusu však narostl z padesáti na osmdesát, o tréninkový pobyt byl enormní zájem: “ Komerční propagace fotbalové školy nebyla téměř žádná, nadšené ohlasy se samy mezi kluky rozkřikly, což je nejlepší reklama pro náš projekt. Vůbec jsme do žádné reklamy nemuseli investovat a bohužel jsme museli zájemce i odmítat,“ vysvětloval projektový manažer David Holly.

Ze spolupráce se Sigmou pramenilo možnost využití tréninkových ploch, mládežnických trenérů i zázemí stadionu – kluci například regenerovali ve whirpool bazénu A-týmu Sigmy, o další regeneraci se staral masér reprezentačního áčka Jiří Vít, stravovat se účastníci chodili do VIP prostor stadionu.

“Projekt si vzala pod sebe Sigma Olomouc a společnost PH SPORT & MARKETING s.r.o., která se prezentuje obchodní značkou Sport plus , a to je nejvýznamnější změna, umožnilo nám to Fotbalovou školu ještě více zkvalitnit,“ uvedl Holly.

Na zahájení Fotbalové školy přijeli také oba patroni projektu, Michal i Roman přivítali malé hráče tréninkového kempu a hned si s nimi zatrénovali na hlavní ploše Androva stadionu. „Fotbalová škola je super, do žádné takové školy jsme s bráchou nechodili. Na Moravě žádná taková škola není. Že jsem si mohl zatrénovat s klukama je pro mě jen dobře, určitě jsme poznali pár talentů a třeba někoho vychováme pro Sigmu,“ pochvaloval si Michal Hubník, útočník SK Sigma Olomouc, který musel v následujících dnech plnit své fotbalové povinnosti na herním soustředění olomouckého klubu v Rakousku.

Jeho bratr Roman, člen reprezentace ČR, měl díky účasti na Euru 2012 delší dovolenou, a také více zkušeností a času předat je mladým fotbalistům. „Za našich mladých let takový projekt nebyl. Děti mají teď velikou možnost, je to pro ně velké zpestření prázdnin. Doufám, že si odvezou zase spoustu krásných zážitků. Z minulého setkání máme samé pozitivní ohlasy,” řekl Roman Hubník a s úsměvem doplnil: „Po mistrovství mám ještě oddych, budu v Olomouci a když půjdou kluci třeba do aquaparku, tak se k nim rád přidám. Mám tady s nimi první kondiční tréninky.“

Podle Davida Hollyho byl pobyt na fotbalové škole nejen skvělou zábavou, ale také příležitostí k fotbalovému růstu:„Kluci jsou týden na očích trenérů Sigmy a ti nejšikovnější mají možnost se někam posunout, v minulém roce se tři kluci dostali do mládežnického kádru Sigmy.“

Během týdenního kempu nezažili malí fotbalisté pouze tréninky, ale užili si také bohatý program mimo fotbalové sféry. Čekala je například návštěva 3D kina, aquaparku, bowling, zážitkové odpoledne, výuka angličtiny, lekce o zdravé výživě a další. O fotbalové zkušenosti se s kluky mimo patrony projektu podělili další osobnosti na besedách v NH Hotelu, kde účastníci celý týden bydleli. „Cena pobytu je 5 999 Kč, když si uvědomíme cenu ubytování v tomto hotelu, kvalitu tréninků a doplňkového programu, tak reálná cena je úplně někde jinde. Chtěl bych tedy poděkovat všem našim partnerům,“ podotkl na závěr David Holly.

1. ROČNÍK

Fotbalová škola bratří Hubníků má za sebou úspěšnou premiéru

Režim fotbalového reprezentanta si na týden vyzkoušela téměř stovka malých fotbalistů z České republiky a Slovenska. Kluci od šesti do patnácti let strávili úvod prázdnin ve Fotbalové škole Romana a Michala Hubníka. Patroni a členové reprezentačního kádru osobně navštívili oba turnusy a klukům předali alespoň kousek svých fotbalových a životních zkušeností.

Fotbalový areál v okolí Androva stadionu nabízí ideální podmínky pro fotbalové vyžití, což loni v září ověřila před zápasem s Litvou také reprezentace ČR. Stejně jako fotbalový výběr České republiky bydleli účastníci fotbalové školy ve čtyřhvězdičkovém hotelu a jako prvoligoví fotbalisté Sigmy Olomouc se stravovali v restauraci Blues Rock Café a využívali tréninkových ploch Sigmy. „Inspirovalo nás dění kolem reprezentace a krásný areál Sigmy Olomouc, NH hotelu a Omega sport centra. Myšlenkou projektu bylo podpořit rozvoj mládežnického fotbalu, což je určitě zájem každého. Proto jsme se do toho pustili,“ uvedl manažer projektu David Holly.

Kvalitu fotbalové složky měli na starost špičkoví trenéři mládeže SK Sigma Olomouc – Leoš Kalvoda, Ivo Gregovský, Lukáš Staroba a další. Důležitým prvkem tréninku a zpestřením zároveň byly pro mladé talenty tréninky a besedy s osobnostmi fotbalu. S kluky si zatrénovali fotbalisté SK Sigma Michal Vepřek, Jakub Petr, Aleš Škerle či Tomáš Janotka. Na besedu zavítali do NH hotelu či na plochu Androva stadionu patroni projektu Roman a Michal Hubníkovi, trenér A-týmu Sigmy Zdeněk Psotka, reprezentant do 21 let Tomáš Hořava a také Petr Mikolanda, který se po transplantaci ledviny vrací do fotbalu v dresu Viktorie Žižkov. K vrcholovému fotbalu patří také regenerace, k tomuto účelu využívala fotbalová škola zázemí Sigmy Olomouc. Kromě masáží a výřivky si kluci odpočinuli také u adventure golfu, jízdy na segwayi, v akvaparku a na bazéně, na plážovém fotbálku, na bowlingu či v 3D kině. Nabitý program se setkal s kladnou odezvou například na facebookovém profilu fotbalové školy, práci organizátorů kempu ale ocenili také patroni projektu. „Měl jsem možnost si s klukama z druhého turnusu zatrénovat a večer před tím jsme měli besedu. Jsou tady kluci z Moravy, z Čech i ze Slovenska a my doufáme, že takový zájem bude i nadále. Ty pozitivní ohlasy rodičů i kluků samotných potěší a jsem strašně rád za to, že se to povedlo fantasticky zorganizovat,“ pochvaloval si obránce Herthy Berlín Roman Hubník.

Další pokračování nevšedních zážitků ve formě denního režimu profesionálních hráčů plánují organizátoři opět na příští prázdniny.